Wzór CV - przykładowe CV

Jak wygląda idealny wzór CV? W tym artykule znajdziesz wzory CV do pobrania dla wielu stanowisk. Poznaj profesjonalny kreator CV bez logowania i rejestracji, które pozwoli Ci stworzyć profesjonalne i atrakcyjne curriculum vitae w 3 minuty.

Chcesz się dowiedzieć, jak napisać CV, które pomoże Ci dostać wymarzoną pracę? Potrzebujesz porady, żeby stworzyć CV za darmo? Koniecznie przeczytaj wskazówki od naszych ekspertów kariery. Znajdziesz tu niejeden wzór cv do pobrania.

Bonus: Zobacz jak wygląda przykładowe CV, które zapewni Ci niejedno zaproszenie na rozmowę o pracę.

Dzięki temu artykułowi dowiesz się jak:

  • błyskawicznie stworzyć CV (kreator CV bez rejestracji)
  • napisać podsumowanie zawodowe
  • sprzedać swoje doświadczenie i osiągnięcia
  • podkreślić umiejętności;
  • wygląda przykładowe CV

1. Skuteczny wzór CV

Jak stworzyć gotowy CV wzór

Zanim pobierzesz CV wzór, zobacz jak powinno wyglądać profesjonalne CV. Tak wygląda profesjonalny wzór CV na przykładzie Johna w naszym kreatorze CV. Stwórz CV w 3 minuty tutaj Taki rezultat daje nasz kreator CV:

Zobacz inne wersje kolorystyczne CV i stwórz CV tutaj

2. Uniwersalny wzór CV

Jak napisać CV – podsumowanie zawodowe

Jak wygląda uniwersalny wzór CV na każde stanowisko?

Odpowiedź jest prosta –

Nie ma jednego idealnego CV, który idealnie się sprawdzi w każdej rekrutacji. Niestety, nawet najlepszy wzór CV na nic się nie zda, jeśli nie dopasujesz swojego curriculum vitae do konkretnej aplikacji. Podobnie jest z generatorami CV, dlatego należy uważać (nie każdy darmowy kreator CV spełnia swoją rolę tak dobrze jak nasz generator CV). Jeśli darmowy kreator cv twierdzi, że oferuje uniwersalny wzór CV, bądź sceptyczny.

Jeśli nie chcesz samemu tworzyć szablonu CV, wypróbuj nasz kreator CV(stwórz CV w 5 minut). Znajdziesz w nim profesjonalne wzory CV do wypełnienia, stworzone we współpracy z rekruterami.

Być może uważasz, że tworzenie dopasowanego CV to strata czasu, skoro każdemu pracodawcy można wysłać ten sam wzór CV. Fakty są jednak inne. Statystyczny kandydat ma więcej szans wysyłając 10 dopasowanych CV niż 50 “uniwersalnych” dokumentów.

Dobra wiadomość jest taka, że czasami wystarczą drobne zmiany, żeby CV było bardziej dopasowane do konkretnej oferty pracy.

Po pierwsze, twoje CV powinno możliwie jak najbardziej dopasowane do ogłoszenia o pracę. Spójrz na przedstawione obowiązki i wymagania w ogłoszeniu o pracę i na ich podstawie przeredaguj CV.

Po drugie, dobrym pomysłem jest odpowiednia modyfikacja podsumowania zawodowego, o czym piszemy poniżej:

3. Podsumowanie zawodowe - CV wzór

Podsumowanie zawodowe jest wciąż nowością na polskim rynku – niewiele kandydatów wie, że dołączenie do CV paru zdań podsumowania może przesądzić o tym, czy pracodawca zaprosi ich na rozmowę kwalifikacyjną. Jak przejrzysz wzory CV w internecie, to zobaczysz, że nie każdy z nich posiada rubrykę podsumowanie zawodowe.

Czym jest podsumowanie zawodowe, zwane też profilem zawodowym? Sekcja ta ma na celu wyróżnić Cię na tle innych kandytatów. Opisujesz tam kim jesteś, jaka jest Twoja specjalizacja zawodowa oraz motywacja. Oto przykład:

„Jestem Senior Account Managerem z 5-letnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami komunikacyjnymi (digital, BTL, ATL). Przez rok koordynowałem pracę 5-osobowego zespołu. Wdrażałem kampanie reklamowe dla klientów z sektora telekomunikacji oraz finansów. Poszukuję pracy jako Menedżer ds. Marketingu w branży telekomunikacji”.

Wskazówka: w CV nie ma miejsca na zbędne elementy. Dlatego w naszym kreatorze CV nie występuje wielki napis “curriculum vitae”, który zajmuje cenne miejsce, tylko od razu występuje rubryka profil zawodowy.

3. Doświadczenie zawodowe - CV wzór

Doświadczenie zawodowe to niezaprzeczalnie najważniejsza część CV. Większość osób jednak nie wykorzystuje potencjału tej rubryki. Statystyczny kandydat tworząc CV wykorzystuje wzory CV z Internetu lub znajduje CV szablon i po prostu kopiuje listę obowiązków. To duży błąd, bo jak takie curriculum vitae ma się wyróżnić od innych życiorysów? Zamiast więc kopiować/opisywać obowiązki w pracy, skup się najpierw na przedstawieniu osiągnięć. Twoje curriculum vitae powinno opowiadać doświadczenie zawodowe w interesujący i profesjonalny sposób. Jednym sposobem na osiągnięcie tego celu jest opisanie Twojej historii kariery w parunastu trafnych punktach. Drugim – profesjonalny cv szablon. Kierując się tym, stworzyliśmy profesjonalną kolekcję wzorów CV zaprojektowanych przez profesjonalistów, które można z powodzeniem użyć w każdej branży. Bez rejestracji, bez logowania.

Być może myślisz, że nie masz żadnych szczególnych osiągnięć. Jeśli tak jest, pomocne będą poniższe pytania:

Czy pomogłeś usprawnić/zoptymalizować proces w firmie?

Pomyśl o swoich codziennych obowiązkach w pracy. Czy wpadłeś na pomysł/rozwiązanie, które pozwoliło wykonywać część pracy szybciej? A może ułatwiłeś wykonanie pewnej czynności?

Czy udało Ci się zoptymalizować koszty Twojego pracodawcy?

Udało Ci się skutecznie negocjować z kontrahentami? A może zaproponowałeś użycie darmowego oprogramowania, ktore było równie dobre jak płatne? Jeśli w jakikolwiek sposób udało Ci się oszczędzić pieniądze Twojej firmy, koniecznie umieść to w CV.

Czy w Twojej firmie istnieje ocena pracownicza?

Jeśli tak, pochwal się uzyskaną oceną. Jeśli w Twoim miejscu pracy nie występuje ocena pracownicza, zawsze możesz poprosić szefa o dokonanie regularnej oceny Twojej pracy. Szybko awansowałeś? O tym też warto wspomnieć w CV.

Pamiętaj, że najlepiej jest wyrazić osiągnięcia procentowo lub w liczbach. Standardowy wzór CV, nie zawierający osiągnięć, będzie mniej ciekawy dla rekrutera.

3. Umiejętności - CV wzór

Sekcja „Umiejętności” to także jedna z ważniejszych rubryk w Twoim życiorysie – w końcu rekruter “czyta” CV wedle słów kluczowych, które najłatwiej właśnie umieścić w tej sekcji. Pamiętaj jednak, że gotowe wzory CV często nie zawierają tej rubryki. W naszym kreatorze CV sekcja “umiejętności” znajduje się na pierwszej stronie CV, żeby od razu przykuć wzrok rekrutera.

Podobnie jak z sekcją doświadczenie, umiejętności należy uzupełnić wedle konkretnego schematu. A mianowicie, wypunktuj jak najwięcej umiejętności, które wynikają z ogłoszenia o pracę. Zazwyczaj najlepiej jest wymienić jak najwięcej umiejętności specjalistycznych, zamiast stawiać na umiejętności miękkie, aczkolwiek zależy to od branży.

Tak wyglądają profesjonalne wzory CV na przykładzie życiorysów w naszym kreatorze CV. Zobacz inne wersje kolorystyczne CV i stwórz CV tutaj.

Zobaczyłeś już, jak wygląda przykładowe CV. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu łatwiej Ci będzie dopasować CV do konkretnej rekrutacji. Jeśli nie chcesz tracić czasu na tworzenie CV, wypróbuj nasz kreator CV . Powodzenia w poszukiwaniu pracy!

Zapisz się do newslettera

Nadaj tempa swojej karierze dzięki poradom i wskazówkom od ekspertów od języka angielskiego i rozwoju kariery zawodowej.

Aktualizowano 03.06.2022

Potrzebujesz umówić się symulację rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku? Musisz szybko przetłumaczyć/sprawdzić dokumenty rekrutacyjne po angielsku? Potrzebujesz innej pomocy w zakresie angielskiego? Napisz lub zadzwoń do nas.

Krótki czas oczekiwania - dostępne terminy nawet tego samego dnia. Możliwość zapisu między 8.00-21.00, także w weekendy i święta.