Zainteresowania w CV: przykłady. Przykłady hobby w CV.

Jakie wymienić zainteresowania w CV? Jak profesjonalnie opisać hobby w CV? Zobacz naszą listę, która przedstawia ciekawe hobby. Prawidłowo opisane zainteresowania w CV zwiększają Twoją szansę na zatrudnienie. Zainteresuj rekrutera i zdobądź wymarzoną pracę. Z naszego artykułu dowiesz się jak opisać w CV zainteresowania tak, by zwrócić na siebie uwagę rekrutera. Zobaczysz także przykłady zainteresowań do CV.

W naszym poradniku zobaczysz:

Jeśli chcesz zdobyć pracę… musisz się postawić w sytuacji swojego pracodawcy. O czym marzy każdy pracodawca? O kandydacie, który jest zaangażowany w swoją pracę. Teraz już wiesz jak się zaprezentować w CV – jako osoba autentycznie zaciekawiona pracą.

I do tego właśnie służy sekcja zainteresowania w CV.

Dzięki dobremu opisowi hobby w CV osiągniesz dwie rzeczy. Po pierwsze, wyróżnisz się jako kandydat zainteresowany pracą. I, co ważniejsze, nasze hobby w CV mówią o naszych cechach charakteru. Poniżej znajdziesz dobre praktyki pisania o hobby w CV oraz przykłady zainteresowań do CV, które pomogą Ci dostać pracę. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak się wyróżnić w innych sekcjach CV, zobacz jak napisać perfekcyjne CV.

Szukasz profesjonalnych wzorów CV i dopasowanych listów motywacyjnych, które Cię wyróżnią spośród innych kandydatów? Szablony CV i LM są gotowe ściągnięcia w formacie word i do zapisania w formacie PDF.

1

Zainteresowania w CV – dobre praktyki

Po pierwsze, pamiętaj, że każde CV powinno być pisane pod konkretną ofertę pracy. Każde stanowisko pracy wymaga nieco innego zestawu umiejętności. Dlatego też zanim wpiszesz zainteresowania w CV, warto żebyś się zastanowił jakie cechy są pożądane na poszukiwanym przez Ciebie stanowisku. To pozwoli Ci podjąć decyzję jakie zainteresowania warto dodać do CV. Dobór dwóch lub maksymalnie trzech zainteresowań jest o tyle istotny, że sekcja hobby powinna zająć maksymalnie jedną linijkę.

Po drugie, CV powinno być poprawnie napisane. Coraz więcej rekruterów wymaga CV po angielsku, dlatego warto dopasować CV po angielsku do formatu przyjętego w krajach anglojęzycznych oraz zadbać o poprawność językową dokumentu.

Po trzecie, niewskazane jest umieszczanie zainteresowań związanych z polityką (o ile nie aplikujemy na stanowisko związane z polityką) czy religią. Dobrą praktyką jest także pominięcie hobby, które mogą się negatywnie kojarzyć (np. gry hazardowe). Pisząc o oryginalnych zainteresowaniach, warto być przygotowanym, żeby opowiedzieć o swoim hobby w sposób, który wskazuje na głębsze zainteresowanie tematem. W kolejnym punkcie dowiesz się, jakie zainteresowania wpisać do życiorysu, aby wyróżnić się od reszty kandydatów.

Po czwarte, zainteresowania powinny być odpowiednio zaprezentowane z CV - w końcu standardowy rekruter spędza tylko 40 sek na przeczytanie jednego CV. Chcesz mieć gwarancję, że Twoje CV wyróżni się na tle innych aplikantów? Skorzystaj z naszych gotowych szablonów CV, które podkreślą Twoje zainteresowania. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

2

Jak opisać zainteresowania w CV

Twoje zainteresowania powinny wzmocnić wrażenie, które chcesz wywrzeć na rekruterze. Jeśli jesteś w stanie, dodaj do CV zainteresowania jak najbardziej powiązane z zawodem, który chcesz wykonywać. Dla przykładu, jeśli aplikujesz o pozycję handlowca, możesz wspomnieć o aktywnym uczestnictwie w klubie przemówień publicznych i/lub zainteresowaniu sportami drużynowymi. Chyba trudno o lepsze potwierdzenie zdolności komunikacyjnych jak uczęszczanie do klubu przemówień publicznych. Z drugiej strony, zaangażowanie w sporty drużynowe świadczy o niezłomności i umiejętności współpracy z członkami zespołu.

Jeśli chcesz pracować w marketingu, warto do sekcji zainteresowań dodać np. zainteresowanie pisaniem (najlepiej potwierdzone linkiem do bloga czy innego profilu w mediach społecznościowych) czy grafiką, rysunkiem.

Programista wyróżni się od innych kandydatów, jeśli zamieści w rubryczce zainteresowania w CV pracę nad własnymi projektami, zainteresowanie grami strategicznymi. Szczególnie pożądani programiści to tacy, którzy mają wysoko rozwinięte kompetencje miękkie, a więc warto się pochwalić np. pisaniem bloga o programowaniu czy zaangażowaniu w lokalną społeczność.

Uwaga: Gotowe wzory CV nie zawsze zawierają rubrykę zainteresowania. W naszym kreatorze CV, możesz łatwo je dodać i zwiększyć swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Oto niektóre z naszych szablonów:

Jeśli Twoje zainteresowania łączą się z jakimiś kursami, czy osiągnięciami, warto o nich wspomnieć w nawiasie, a także w liście motywacyjnym.

Uwaga: Jeśli chcesz zobaczyć jak pisać o dokonaniach w życiorysie, przeczytaj nasz atykuł jak opisać umiejętności w CV. Stąd skopiujesz najnowszą klauzulę CV. Więcej artykułów odnośnie rekrutacji znajduje się na naszym blogu.

Pomocne pytania przy opisywaniu hobby w CV:

  • Jakiego zestawu umiejętności szuka pracodawca?
  • Jaki typ osobowości jest poszukiwany przy danym stanowisku?
  • Jakie kompetencje dają mi moje zainteresowania?
  • Czego się nauczyłam dzięki mojemu hobby?
  • Które z moich zainteresowań pomaga się zresetować?

Pamiętaj, że pracodawcy poszukują osób z ciekawymi zainteresowaniami, ale też takich, którzy oddają się relaksującemu hobby. Jest to ważne z tego względu, że wypoczęty pracownik to wydajny pracownik.

Jeśli nie jesteś w stanie dopasować swoich zainteresowań do Twojej pracy, nie ubarwiaj życiorysu. Po prostu wpisz do CV zainteresowania, o których możesz coś ciekawego powiedzieć. Jeśli nie chcesz, żeby Twoje zainteresowania zabrzmiały generycznie (np. podróże, kultura, muzyka), zawęź swoje hobby. Zamiast wpisywania podróże, możesz wpisać wspinaczka wysokogórska, co świadczy o wytrwałości. Jeśli interesują cię podróże niskobudżetowe w egzotyczne miejsca, też warto to opisać, bo to świadczy o pomysłowości i nieszablonowym myśleniu.

Chcesz się wyróżnić bezbłędnie napisanym CV po angielsku?
Oszczędź czas i zamów napisanie lub sprawdzenie dokumentu przez native speaker’a. Szybkie terminy realizacji.

3

Zainteresowania w CV + ten trick = zaproszenie na rozmowę o pracę

Twoje CV jest Twoją przepustką do kariery. Liczy się więc zarówno jego treść, jak i wygląd. Sekcja zainteresowania w CV może być kluczowa w Twoim CV, o ile nie jest potraktowana po macoszemu, ledwie widoczna na końcu dokumentu. Twoje zainteresowania, jak i umiejętności powinny być od razu widoczne dla rekrutera, który średnio poświęca 6 sekund na każde CV. Jeśli nie chcesz tracić czasu na walkę z formatowaniem w Wordzie, pobierz nasz szablon CV - oferujemy gotowy szablon ze wszystkimi niezbędnymi rubrykami oraz z aktualną klauzulą RODO. Profesjonalny dokument wyróżni Cię od reszty kandydatów. Nasze szablony są tak skonstruowane, że w czytelny sposób przekażesz swoje doświadczenie i zainteresowania by rekruter zadzwonił właśnie do Ciebie. Stwórz CV w 3 minuty tutaj.

4

Zainteresowania do CV — przykłady:

Nie masz czasu rozmyślać co wpisać w rubryczce hobby w CV? Dodaj do CV zainteresowania mniej szablonowe.

Uwaga: Jeśli skorzystasz z naszego kreatora CV, łatwo wypunktujesz swoje osiągnięcia.

  • słuchanie podcastów o tematyce X
  • czytanie książek o tematyce X
  • prowadzenie bloga/ strony na Facebooku o X
  • social media
  • filmy (o tematyce X, montaż filmów)
  • muzyka (klasyczna, miksowanie muzyki, pisanie piosenek…)
  • gra na instrumentach
  • gry strategiczne
  • sporty zespołowe
  • wspinaczka
  • kolarstwo górskie
  • nurkowanie
  • narty
  • taniec
  • ceramika
  • dzierganie
  • origami
  • szycie
  • fotografia
  • obróbka zdjęć
  • rysunek
  • projektowanie wnętrz
  • improwizacja
  • ogrodnictwo
  • ekologia, zero waste
  • szycie
  • renowacje (np. przerabianie starych mebli)
  • zaangażowanie w pomoc innym (Wielka Orkiestra, Szlachetna Paczka, wolontariat w schronisku itd.)
  • rozwój osobisty
5

Opis hobby w CV a zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną

Każde CV powinno być dopasowane do konkretnej oferty pracy. Dodaj do swojego CV zainteresowania w ciekawy sposób… i uzyskaj zaproszenie na rozmowę o pracę. Jeśli bardzo Ci zależy na konkretnej firmie, sprawdź, z kim będziesz mieć rozmowę kwalifikacyjną. Potem przestudiuj jej profile społecznościowe i ustal, czy przypadkiem nie macie wspólnych zainteresowań. Ludzie lubią osoby podobne do siebie, a firmy często dobierają pracowników na zasadzie team fit – czy dany kandydat pasuje do zespołu. Wspólna pasja z osobą przeprowadzającą rozmowę o pracę może się okazać przepustką do kariery.

Jak już dostaniesz zaproszenie na rozmowę, przejmij piłeczkę i postaraj się w naturalny sposób nawiązać do wspólnego zainteresowania (np. na początku rozmowy, gdy jesteś poproszony o przedstawienie się). Dzięki temu pracodawca najprawdopodobniej od razu Cię polubi.

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi widzisz, że warto dodać zainteresowania w CV i wiesz już jak opisać hobby w CV. Życzymy powodzenia na rozmowie kwalifikacyjnej!

Zapisz się do newslettera

Nadaj tempa swojej karierze dzięki poradom i wskazówkom od ekspertów od języka angielskiego i rozwoju kariery zawodowej.

Aktualizowano 27.04.2020

Potrzebujesz umówić się symulację rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku? Musisz szybko przetłumaczyć/sprawdzić dokumenty rekrutacyjne po angielsku? Potrzebujesz innej pomocy w zakresie angielskiego? Napisz lub zadzwoń do nas.

Krótki czas oczekiwania - dostępne terminy nawet tego samego dnia. Możliwość zapisu między 8.00-21.00, także w weekendy i święta.