List motywacyjny po angielsku - wzór, zwroty i przykłady. [Pisanie LM]

Z naszego poradnika dowiesz się jak napisać list motywacyjny po angielsku, poznasz przydatne zwroty, przykłady + wzór angielskiego listu motywacyjnego. Skopiuj wartościowe zwroty do listu motywacyjnego po angielsku, dzięki którym napiszesz profesjonalny dokument i dostaniesz zaproszenie na rozmowę o pracę.

List motywacyjny, czyli cover letter, daje nam szansę uzupełnić CV oraz zabłysnąć znajomością angielskiego. Napisany bezbłędnym angielskim dokument od razu punktuje w oczach rekrutera. Co zrobić, gdy nasza znajomość angielskiego nie jest na tyle dobra, żeby nie popełnić ani jednego błędu? Pisząc list motywacyjny po angielsku wzór wyrażeń i zwrotów odgrywa kluczową rolę. Dlatego też poniższy przewodnik zawiera najważniejsze porady, zwroty oraz przykład listu motywacyjnego po angielsku. Możesz zastosować się z poniższych rad, a także skorzystać z pomocy native speakera i umówić się na napisanie listu motywacyjnego po angielsku od podstaw lub sprawdzenie gotowego pod względem językowym. W artykule zobaczysz także przykładowy list motywacyjny po angielsku. Zastanawiasz się co napisać w mailu do pracodawcy załączając list motywacyjny z CV? Zajrzyj tutaj żeby dowiedzieć się jak napisać email po angielsku.

Szukasz profesjonalnych wzorów listów motywacyjnych i dopasowanych CV, które Cię wyróżnią spośród innych kandydatów? Szablony CV i LM są gotowe ściągnięcia w formacie word i do zapisania w formacie PDF.

1

List motywacyjny po angielsku wzór

Szukasz profesjonalnego wzoru listu motywacyjnego i dopasowanego CV, które wyróżnią Cię spośród innych kandydatów? Szablony LM i CV są wypełnione po angielsku + gotowe ściągnięcia w formacie word i do zapisania w formacie PDF. Stwórz profesjonalne podanie o pracę w 3 minuty. Wszystkie nasze listy motywacyjne są dopasowane do profesjonalnych szablonów CV:

2

List motywacyjny po angielsku – format

Konwencja pisania listu motywacyjnego jest inna niż przyjęta w Polsce. Należy jednak pamiętać, że, tak jak u nas, nasze podanie o pracę po angielsku nie powinien zawierać powtórzeń z CV.

1. Nadawca

Jak napisać list motywacyjny po angielsku? Zacznij od nadawcy. Nadawca listu motywacyjnego po angielsku znajduje się na samej górze dokumentu. W tej sekcji powinieneś podać swoje imię i nazwisko, a poniżej napisać swój email i numer telefonu. Opcjonalnie możesz dodać adres.

2. Data

Kolejnym krokiem jest dodanie daty, po lewej stronie cover letter. W zależności od tego do jakiego kraju aplikujesz, tudzież w zależności od wariantu języka używanego w firmie, datę powinieneś podać wedle brytyjskiego lub amerykańskiego standardu. Redagując list motywacyjny po angielsku wzór poprawnych dat jest czymś, co powinieneś trzymać z tyłu głowy:

Brytyjski/australijski angielski: dzień/miesiąc/rok (10 February 2019)

Amerykański/kanadyjski angielski: miesiąc/dzień oraz przecinek/rok (February 10, 2019)

3. Adresat

List motywacyjny po angielsku wzór daty

Poniżej daty znajduje się adresat oraz adres firmy w której pracuje.

Jeśli nie chcesz sprawić wrażenia, że wpisałeś w przeglądarkę list motywacyjny po angielsku zwroty lub list motywacyjny po angielsku przykłąd i wysyłasz ten sam list motywacyjny po angielsku do miliona firm, najlepiej będzie zwrócić się w liście do konkretnej osoby – do managera odpowiadającego za zatrudnienie tudzież rekrutera. Pod żadnym pozorem nie należy pisać ‘to whom it may concern’, które jest często podawane jako dobre sformułowanie w szkole. O ile jest ono gramatycznie poprawne, nie jest ono używane w ‘żywym’ języku, gdyż brzmi bezosobowo. Imię rekrutera tudzież managera zazwyczaj można znaleźć w internecie i wtedy użyjesz następujących zwrotów.

list motywacyjny po angielsku zwroty początkowe

Jeśli piszesz do mężczyzny i znasz jego nazwisko – Dear Mr Jones Jeśli piszesz do kobiety i znasz jej nazwisko – Dear Ms Jones

Uwaga: w brytyjskim angielskim po zwrocie tytułowym nie stosujemy kropki, w przeciwieństwie do amerykańskiego angielskiego.

Jeśli jednak LinkedIn oraz wyszukiwarka zawiedzie i nie wiesz do kogo konkretnie napisać, użyj zwrotu:

Dear Hiring Manager, Dear Recruiting Team, Dear Sir or Madam,

4. Akapity w cover letter

W liście motywacyjnym po angielsku nie używa się wcięć w pierwszej linii akapitów. Pomiędzy akapitami stosuje się linię odstępu.

5. List motywacyjny po angielsku zwroty końcowe

List motywacyjny po angielsku zwyczajowo kończy się wyrażeniem

I look forward to hearing from you

czyli będę czekać na Państwa odpowiedź. Poniżej piszemy

Yours sincerely, (jeśli zwracaliśmy się do kogoś z nazwiska) Yours faithfully, (jeśli nie znamy nazwiska osoby odpowiedzialnej za rekrutację)

W amerykańskim angielskim piszemy ‘Sincerely yours’

Jeśli szukasz pracy w międzynarodowej firmie, ale Twój angielski pozostawia nieco do życzenia, zamów darmowy moduł kursu angielskiego, który pomoże Ci przejść cały proces rekruracji po angielsku krok po kroku. Moduł kursu można zamówić tylko po wypełnieniu krótkiej ankiety, która powstała po to, by ten kurs odpowiadał właśnie Twoim potrzebom. Link: zamów bezpłatny moduł kursu.

6. Spersonalizuj Twój list motywacyjny po angielsku

List motywacyjny po angielsku wzór

Zgadza się, personalizacja listu zajmie Ci trochę czasu. Jednak lepiej jest wysłać pięć listów napisanych pod konkretną ofertę pracy, gdzie uwypuklisz te osiągnięcia i te obowiązki, które są najbardziej pożądane na danym stanowisku albo w danej firmie, niż jeśli wyślesz sto uniwersalnych listów motywacyjnych, pisanych do nikogo. Manager zatrudniający od razu pozna czy list został napisany specjalnie dla niego. Jeśli dokument nie będzie spersonalizowany, najpewniej wyląduje w śmietniku. Jeśli chcesz napisać poprawny list motywacyjny po angielsku, zachęcamy do zapoznania się z ofertą [Pomoc w Angielskim](/).

Uwaga: Kliknij tutaj, jeśli chcesz się dowiedzieć jak napisać spersonalizowane CV po angielsku. Więcej artykułów odnośnie rekrutacji znajduje się na naszym blogu.

7. Jak napisać bezbłędne podanie o pracę po angielsku

Bezbłędne podanie o pracę po angielsku

Jeśli nie jesteś stuprocentowo pewny swojej znajomości angielskiego i podejrzewasz, że Twój list motywacyjny może zawierać choćby drobne błędy, to poproś osobę z nienaganną znajomością języka angielskiego o sprawdzenie Twojego listu motywacyjnego oraz CV – w końcu to Twoje przepustki do kariery.

8. Słowa kluczowe w cover letter

Dodaj słowa kluczowe z ogłoszenia oraz ich synonimy. Dzięki temu zabiegowi pokażesz rekruterowi, że dokładnie przeczytałeś ogłoszenie o pracę i że napisałeś spersonalizowane podanie o pracę po angielsku zamiast wpisać w wyszukiwarkę “list motywacyjny po angielsku przykład” i skopiować pierwszy lepszy list.

3

Jak napisać list motywacyjny po angielsku?

Profesjonalny list motywacyjny spełnia pięć warunków:

  • natychmiast przyciąga uwagę pracodawcy,
  • jest dopasowany do ogłoszenia,
  • zawiera odpowiednie zwroty grzecznościowe,
  • pokazuje, w jaki sposób jesteś lepszy od innych kandydatów,
  • jest zwięzły.

Paradoksalnie, w liście motywacyjnym motywacja nie jest najważniejsza. Dużo istotniejsze są korzyści, które odniesie pracodawca. Przed napisaniem listu pomyśl jakie cele chce zrealizować Twój potencjalny pracodawca dzięki temu stanowisku? Które z Twoich osiągnięć, projektów, dokonań przekonają go, że to właśnie Ciebie trzeba zatrudnić?

Poniżej zobaczysz, jak sobie najlepiej z tym poradzić.

4

Jak przyciągnąć uwagę pracodawcy

Wymierne rezultaty Twojej pracy mówią same za siebie. Dlatego warto kierować się poniższym schematem pisząc podanie o pracę po angielsku.

List motywacyjny po angielsku wzór osiągnięć:

Zrealizowałem [a] z rezultatem [b] i osiągnąłem [z].

Porównaj:

Mam doświadczenie w kierowaniu zespołem i wytwarzaniu oprogramowania.

z

Zarządzałem 15 osobowym zespołem, który w ciągu 4 miesięcy stworzył od podstaw system zarządzania relacji z klientami, co doprowadziło do 30% wzrostu sprzedaży i do wzrostu retencji klientów o 40%.

Co brzmi lepiej?

Jeśli chcesz zostać zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, umiejętność autoprezentacji jest kluczowa. Jak dostaniesz już zaproszenie, zapoznaj się z naszymi wskazówkami jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Tutaj przejrzysz naszego bloga dotyczącego pracy i kariery.

5

List motywacyjny po angielsku - musisz znać ten trick

Twój list motywacyjny jest Twoją przepustką do kariery. Liczy się więc zarówno jego wygląd, jak i treść. Zapomnij o wysłaniu nudnego, białego dokumentu - takich aplikacji jest na pęczki. Jeśli chcesz się wyróżnić spośród innych kandytatów a nie chcesz tracić czasu na walkę z formatowaniem w Wordzie, kup gotowy szablon ze wszystkimi niezbędnymi rubrykami po angielsku. Poza profesjonalnymi szablonami listów motywacyjnych oferujemy dopasowane CV. Nasze szablony są tak skonstruowane, że w czytelny sposób przekażesz swoje doświadczenie i umiejętności by rekruter zadzwonił właśnie do Ciebie. Stwórz LM w 3 minuty.

6

List motywacyjny po angielsku zwroty

Jak napisać list motywacyjny po angielsku? Napisanie podania o pracę będzie łatwiejsze za pomocą poniższych zwrotów:

Podanie o pracę po angielsku -wstęp
I would like to apply for …Chciałbym złożyć swoją kandydaturę na …
I am referring to your advertisement …Piszę w odpowiedzi na Państwa ogłoszenie …
I have always had a passion for working in the… industryZawsze pasjonowała mnie praca w branży…
I believe that I would be an excellent fit for this jobWierzę, że będę świetnym kandydatem na powyższe stanowisko

List motywacyjny po angielsku powinien uzasadniać dlaczego to właśnie Ty jesteś najlepszym kandydatem:

Podanie o pracę po angielsku - uzasadnienie
During my previous employmentPodczas mojego poprzedniego zatrudnienia…
I (strongly) believe that …(Mocno) wierzę w to, że …
As a manager with … years of experienceJako doświadczony manager z …-letnim doświadczeniem…
I currently supervise a team of … membersObecnie nadzoruję …-osobowy zespół
My former duties included …Moje dotychczasowe obowiązki obejmowały …
I do not mind working under time pressureNie mam nic przeciwko pracy pod presją czasu
I believe I am well suited for this position, as …Uważam, że dobrze pasuję na to stanowisko, gdyż …
My strengths are …Moje mocne strony to …
I have experience in …Mam doświadczenie w …
Moreover/what is more, …Co więcej, …
My skills include …Do moich umiejętności należy …

List motywacyjny po angielsku możesz zakończyć w następujący sposób:

Podanie o pracę po angielsku - zakończenie
I look forward to hearing from youZ niecierpliwością oczekuję Pana/Pani/Państwa odpowiedzi
Enclosed you will find …W załączniku znajduje się …
I can be reached at … phone number/addressJestem dostępny pod numerem/adresem …
Thank you for taking time to review my resumeDziękuję za rozważenie mojej kandydatury
7

List motywacyjny po angielsku wzór

Podanie o pracę wzór

Wzór listu motywacyjnego, który zobaczysz poniżej, jest pisany pod konkretną ofertę pracy. Dopasowane podanie o pracę jest kluczem do sukcesu, bo tylko to przyciągnie uwagę pracodawcy. Zaadresuj kolejno punkty zawarte w ogłoszeniu o pracę, a pracodawca doceni Twój profesjonalizm.

List motywacyjny będzie skuteczniejszy jeśli użyjesz profesjonalnego szablonu, który jest dopasowany do CV. Stwórz profesjonalne podanie o pracę w 3 minuty. Wszystkie nasze listy motywacyjne są dopasowane do profesjonalnych szablonów CV:

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz jak napisać list motywacyjny po angielsku.

Pamiętaj, że podanie o pracę po angielsku stanowi dodatek do najważniejszego – czyli Twojego CV. Kliknij tutaj, żeby się dowiedzieć jak napisać CV po angielsku.

Zaktualizowano:31/03/2022.

Zapisz się do newslettera

Nadaj tempa swojej karierze dzięki poradom i wskazówkom od ekspertów od języka angielskiego i rozwoju kariery zawodowej.

Aktualizowano 23.05.2019

Potrzebujesz umówić się symulację rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku? Musisz szybko przetłumaczyć/sprawdzić dokumenty rekrutacyjne po angielsku? Potrzebujesz innej pomocy w zakresie angielskiego? Napisz lub zadzwoń do nas.

Krótki czas oczekiwania - dostępne terminy nawet tego samego dnia. Możliwość zapisu między 8.00-21.00, także w weekendy i święta.