Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku [pytania & odpowiedzi]

Poznaj 10 pytań i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Zobaczysz tutaj przydatne zwroty i przykłady do rozmowy o pracę po angielsku. Przygotuj się do rozmowy rekrutacyjnej po angielsku z naszym artykułem!

Rozmowa o pracę po angielsku może się okazać furtką do kariery. Oczywistym jest, że przy rekrutacji po angielsku, najlepszym wyróżnikiem będzie nienaganna znajomość języka. Co jednak zrobić jeśli znajomość języka jest bardzo dobra, ale niekoniecznie w mowie? Możesz zastosować się z poniższych rad, a także skorzystać z pomocy native speakera i umówić się na symulację rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Oferujemy szybkie terminy, także w weekendy. Przygotuj się do rozmowy już dziś.

Jeśli czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna po angielsku, a nie jesteś pewien jakich pytań możesz się spodziewać, oraz jakich zwrotów warto użyć lub chciałbyś zobaczyć przykładowe odpowiedzi na pytania, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Rozmowa o pracę po angielsku nie musi być straszna - pytania rekrutacyjne po angielsku lub kliknij tutaj, jeśli chcesz się przygotować do rozmowy o pracę w IT. Zajrzyj też tutaj, jeśli chcesz zobaczyć jak napisać CV po angielsku. Rozmowa rekrutacyjna po angielsku nie musi być straszna! Oto, czego się dziś dowiesz:

1

Mądre odpowiedzi na rozmowie kwalifikacyjnej

Przykładowa odpowiedź na trudne pytanie

Są dwa podejścia do odpowiadania na trudne pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ale tylko jedno jest skuteczne. Pierwsze z nich, niesłusznie stosowane przez większość kandydatów, to podejście bierne. Czyli odpowiadanie na pytania rekrutera, bez zastosowania żadnej strategii, licząc, że rekruter wybierze właśnie ich.

To złe podejście.

Ciebie interesuje zdobycie pracy, które zapewni Ci…

aktywna postawa. Czyli odpowiadanie na pytania rekrutera w taki sposób, żeby „sterować” rozmową kwalifikacyjną. Sztuką jest odpowiadać na pytania rekrutera w taki sposób, by skierować jego uwagę na tematy, o których możesz się kompetentnie wypowiedzieć (np. nasze największe osiągnięcie). Im dłużej „reklamujemy” nasze osiągnięcia, tym mniej pozostaje czasu na niewygodne pytania, które by odsłoniło potencjalne braki.

Co brzmi lepiej:

Pracuję 3 lata w firmie XYZ, gdzie realizuję sprzedaż usług.

Czy może

Pracuję 3 lata w firmie XYZ, gdzie miałem czas wypracować moją innowacyjną metodę sprzedaży. W ciągu 11 miesięcy pozyskałem ponad 15 kluczowych klientów i realizowałem sprzedaż o 23% powyżej planu. W wolnym czasie słucham podcastów marketingowo-sprzedażowych.

Tutaj rekruter ma o co pytać. Na czym polega innowacyjna metoda kandydata? W ile czasu ją wypracował? Jakich podcastów słucha kandydat? Czego się z nich nauczył? Nasi dwujęzyczni konsultanci pomogą Ci przećwiczyć „sterowanie” rozmową kwalifikacyjną oraz poczuć się pewniej rozmawiając po angielsku. Oferujemy szybkie terminy na dowolnym komunikatorze online, także w weekendy i święta.
Przygotuj się do rozmowy już dziś.
2

Rozmowa rekrutacyjna po angielsku: 10 pytań i odpowiedzi + zwroty

1. Hi, how are you?

Rozmowa o pracę po angielsku często zaczyna się od tego pytania. W kulturze anglosaskiej tego typu zapytanie jest tylko i wyłącznie formą przywitania – Twojego rozmówcy w ogóle nie obchodzi jak się naprawdę masz. Jest to ważny niuans, szczególnie jeśli Twoim przyszłym obowiązkiem w pracy będzie kontakt z klientami anglojęzycznymi. Na takie pytanie odpowiada się zwyczajowo

I am fine, thanks, and you?

2. Tell me about yourself

Chyba żadna rozmowa kwalifikacyjna po angielsku nie obędzie się bez tego pytania. Tu masz okazję wyróżnić się od reszty kandydatów, dlatego należy je dobrze przygotować. Nadaje ono nadaje ton rozmowie i pomaga wyrobić pierwsze wrażenie o danej osobie. Wbrew pozorom, nie chodzi w nim o streszczenie swojej kariery zawodowej. Pracodawca chce się od Ciebie dowiedzieć czy pasujesz na dane stanowisko. Jak najlepiej odpowiedzieć?

Opowiedz pokrótce o swoim doświadczeniu zawodowym (ile lat pracujesz w branży, co Cię w niej pasjonuje) i powiedz dlaczego aplikujesz na dane stanowisko.

Poniżej przykładowa odpowiedź. Tą i inne odpowiedzi możesz przećwiczyć podczas symulacji job interview z dwujęzycznym konsultantem już dziś. Oferujemy szybkie terminy, także w weekendy.
Przygotuj się do rozmowy już dziś.

Programming is what I live and breathe. I have done so for 20,000 hours over the course of five years. Algorithmic problems are to me like a chess problem is to a professional chess player. I love working with people to accomplish things I wouldn’t be able to do myself. I enjoy solving big problems, and I think you’ve got some here that I can help solve.

Chcesz się czuć pewnie na rozmowie o pracę po angielsku?
Umów się na symulację rozmowy kwalifikacyjnej z konsultantem dwujęzycznym lub native speakerem online (Skype, Zoom, Slack…).
Szybkie terminy, także w weekendy

Jeśli chcesz dobrze odpowiadać na pytania rekrutacyjne po angielsku, zapoznaj się z poniższymi zwrotami:

Przydatne zwroty - opowiedz nam o sobie

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – przydatne zwroty
…is what I live and breathe… jest sensem mojego życia
I pride myself on…jestem dumny z…
in the field ofw dziedzinie/ obszarze
My real strength is…jestem naprawdę dobry w…
develop skillsrozwijać umiejętności
drivenambitny

3. Why do you want this job?

Rozmowa rekrutacyjna po angielsku to okazja do zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Powiedz co najbardziej sobie cenisz w stanowisku i dlaczego chcesz pracować na stanowisku w tej firmie. Pracodawca od razu zobaczy, że odrobiłeś pracę domową i naprawdę chcesz pracować u niego, a nie gdziekolwiek indziej. Przećwicz tą i inne odpowiedzi z native speakerem podczas symulacji rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Oferujemy szybkie terminy, także w weekendy. Przygotuj się do rozmowy już dziś.

Przykładowa odpowiedź:

I love customer support because I enjoy the feeling of turning someone’s irritation into a smile. I’ve always been passionate about the automotive industry, and I think your company really helps people, so I want to be a part of it.

Przydatne zwroty - czemu aplikujesz o tą pracę

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – przydatne zwroty po angielsku
implementwdrażać
benefitskorzyści
problem-solving skillsumiejętność rozwiązywania problemów
I know I could bring my … years of …oferuję … lat doświadczenia w …
My experience in sales would help your company as you roll out these productsmoje doświadczenie w sprzedaży pomoże firmie we wprowadzeniu na rynek produktów

4. What are your greatest professional strengths?

Rozmowa rekrutacyjna po angielsku nie będzie kompletna bez tego pytania. Pochwal się swoimi mocnymi stronami związanymi z danym stanowiskiem. Postaraj się, żeby podać przykład konkretnego osiągnięcia, które poprze Twoją wypowiedź.

Przykładowa odpowiedź:

I have a strong work ethic. When I’m focusing on a task at hand, I don’t just want to meet deadlines. Instead, I’d rather completed the project ahead of time. Two months ago, I even earned a bonus for completing my three most recent reports two weeks before the deadline.

Przydatne zwroty - jakie są Twoje mocne strony

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – przydatne zwroty po angielsku
customer-orientedzorientowany na klienta
…is my fortejest moją mocną stroną
strong communication skillskomunikatywność
can-do attitudepozytywna postawa
a keen eye for detaildbałość o szczegóły

5. What is your greatest professional achievement?

Pamiętaj, rozmowa rekrutacyjna po angielsku to moment na zabłyśnięcie - skromność nie jest tu mile widziana. Pracodawca chce się dowiedzieć paru rzeczy o Tobie: czy jesteś ambitny, czy potrafisz określać wymierne cele, być konsekwentny w realizacji celu i czy umiesz podejmować trudne decyzje. Odpowiadając na to pytanie, powinieneś zacząć od nakreślenia tła sytuacji. Dodaj co było miernikiem sukcesu i czy wiązał się z podjęciem ryzyka. Uzasadnij, dlaczego Twoje osiągnięcie było rzeczywiście sukcesem.

Przykładowa odpowiedź:

My greatest professional achievement was bringing about serious changes to my marketing department. When I joined the company, my team was struggling to hit our quarterly goals. Therefore, I came up with a new marketing plan, which I implemented within one month. Within 8 months, we were achieving 27% above our goals, and my marketing plan brought in an additional 300.000 in revenue for the company through the first two quarters of last year.

Przydatne zwroty - Twoje największe osiągnięcie zawodowe

Rozmowa kwalifikacyjna po angielskuprzydatne zwroty po angielsku
to set goalswyznaczać cele
problem-solvingradzenie sobie z problemami
as a resultw wyniku
in conclusionreasumując
My manager gave me the go-ahead…mój przełożony zgodził się na…

6. Why do you want to leave your current job?

Cokolwiek by się nie działo w Twojej obecnej firmie - nigdy nie należy się o niej źle wypowiadać. Zamiast tego, skup się na pozytywach - powiedz jakich możliwości rozwoju szukasz w nowej firmie.

I’ve accumulated tremendous learning in my current position but the more I’ve been reflecting on my talents, the more clearly I can see that I need to pursue other opportunities. I’ve applied to this position because it seems like I can grove in X and Y. Umów się na próbny job interview.

Przydatne zwroty - dlaczego opuściłeś poprzednie miejsce pracy

Rozmowa kwalifikacyjna po angielskuprzydatne zwroty po angielsku
I was especially drawn to your open position because…to, co mnie zachęciło do aplikowania na tą pozycję to…
I feel very excited by the chance to finally work with people and not just numbersjestem podekscytowany pracować nie tylko z cyframi, ale także i z ludźmi
I’m motivated by a lot of factorsmotywuje mnie wiele czynników
Software development is my top prioritytworzenie oprogramowania jest dla mnie najważniejsze
Fair compensation is also a motivator for megodziwe wynagrodzenie jest dla mnie czynnikiem motywującym

7. Why are you leaving your current job so soon?

Podobnie jak przy pytaniu numer sześć - nigdy wypowiadaj się źle o poprzedniej firmie. Dobrym pomysłem na wybrnięcie z pytania jest odpowiedzenie, że miałeś limitowane możliwości rozwoju i w związku z tym przyszedł czas na zmiany.

I learned a great deal about X at my current job in the first four months and then the learning slowed down. I’m very eager to keep developing my skills and seeking new challenges. That’s the reason why I’m interviewing with you.

Przydatne zwroty - dlaczego opuszczasz obecne miejsce pracy

Rozmowa kwalifikacyjna po angielskuprzydatne zwroty po angielsku
To launch a job huntzacząć poszukiwania pracy
I want to focus more on honing my X skillchciałbym rozwinąć moją umiejętność X
I’m excited that this role provides more opportunities to grow my X skillciesze się, że ta praca umożliwia mi rozwój umiejętności X
I value a healthy work-life balancecenię sobię work-life balance
It’s important to me to work for a company that values my…chciałbym pracować dla firmy, która ceni sobie mój…

8. Tell me about a time you worked well as part of a team.

Na to pytanie najlepiej jest odpowiedzieć według metody STAR (situation, task, action, result). Najpierw opisujesz sytuację, w której się znalazłeś, potem opowiadasz o zadaniu, które musiałeś wykonać i w jaki sposób się z nim zmierzyłeś. Na koniec informujesz rekrutera, jaki skutek przyniosły Twoje działania. Rozmowa o pracę po angielsku powinna zawierać jak najwięcej konkretów.

During my recent tenure with X, I worked on a project where four of us were supposed to analyze the marketing practices of Y and make recommendations for alternative approaches. Early on, I suggested that we look at Y advertising strategy within social media. However, two of my colleagues had different ideas. I led a discussion about the pros and cons of that solution and topic at hand. After some convincing, we started working together and received positive feedback from our supervisor.

Przydatne zwroty - opowiedz o swoim sukcesie podczas pracy zespołowej

Rozmowa kwalifikacyjna po angielskuprzydatne zwroty po angielsku
reluctantniechętny
during my tenure with Xpodczas mojego zatrudnienia w firmie X
team effortwspólny wysiłek
to make recommendations forproponować coś
10-person teamzespół dziesięcioosobowy

9. How do you explain the gaps in your resume?

Nikt nie powiedział, że pytania rekrutacyjne po angielsku zawsze będą łatwe. Jednak z tego pytania najlepiej wybrnąć pokazując czego się nauczyłeś podczas przerwy w zatrudnieniu i jak nowo nabyte umiejętności pomogą Ci w nowej pracy.

Being out of the marketplace has allowed me to hone my X skills. While I have been unemployed for a couple of months I have been far from idle. I was keeping up with the job market by learning a new language and working on my personal project.

Przydatne zwroty - jak wyjaśnisz luki w Twoim CV

Rozmowa kwalifikacyjna po angielskuprzydatne zwroty po angielsku
to be idlebyć bezczynnym
in the light ofw związku z
If you were laid off due to a workforce contractionzwolniono mnie z powodu redukcji etatów
I am ready to return to full-time employmentjestem gotów wrócić do pracy na pełen etat
I took some time off to do freelance workDałem sobie czas wolny od pracy żeby pracować jako osoba samozatrudniona

10. Where would you like to be in your career five years from now?

Jeśli nie jesteś szczęśliwym posiadaczem kryształowej kuli, to możesz mieć trudność z odpowiedzią na to pytanie. Jednak rekruter nie chce wiedzieć co dokładnie będziesz robić za pięć lat, tylko chce zbadać poziom Twojej ambicji. Pokaż mu swoją ambicję i zainteresowanie rozwojem nowych kompetencji lub umiejętności, które jeszcze wymagają podszlifowania.

In five years, I would like to have made a significant impact to your company’s bottom line. My long-term ambition is to become an expert in deliverable management via scrum methodology. I would like to be viewed as a top business analyst, a technically competent expert who is a key contributor inside the company.

Przydatne zwroty - gdzie się widzisz za 10 lat

Rozmowa o pracę po angielskuprzydatne zwroty po angielsku
I am able to translate business requirementspotrafię przetłumaczyć wymagania biznesu
to grow my understanding of business developmentzrozumieć więcej w dziedzinie rozwoju biznesu
to leverage my knowledge of …wykorzystać wiedzę…
I would like to progress to the point…chciałbym się rozwinąć do takiego momentu, kiedy…
My long-term goalmoim celem długofalowym

Tak robią profesjonaliści: niezawodny sposób na zdobycie pracy

Najlepszym przygotowaniem do rozmowy o pracę po angielsku… jest przejście rozmowy o o pracę po angielsku. Wedle badań naukowców z Uniwersytetu w Augsburgu, kandydaci którzy umawiają się na symulację rozmowy kwalifikacyjnej, mają aż 74% większą szansę na zdobycie rozmowy o pracę. Podczas symulacji rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku online podpowiemy Ci:

  • Które obszary wiedzy i doświadczenia są najczęściej sprawdzane na Twoim wymarzonym stanowisku
  • Jak odpowiedzieć na trudne i nietypowe pytania, abyś pozostał pewny siebie
  • W jaki sposób najlepiej przekazać swoją wiedzę i umiejętności aby rozmówca był pod wrażeniem
  • Jakie robisz błędy po angielsku i jak brzmieć bardziej profesjonalnie w tym języku
Po rozmowie otrzymujesz szczegółową informację zwrotną wskazującą Ci jakie atuty należy eksponować oraz jakie obszary wypowiedzi trzeba poprawić. Odbyliśmy już setki rozmów z kandydatami. Umów się na symulację rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku z lektorem dwujęzycznym lub native speakerem na dowolnym komunikatorze (Skype, Zoom, MS Teams, Slack…). Oferujemy szybkie terminy, także w weekendy.
Przygotuj się do rozmowy już dziś.

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – jak się najlepiej przygotować

Rozmowa o pracę po angielsku - przygotowania

5 porad przed rozmową
  1. Przejrzyj dokładnie stronę internetową przyszłej firmy oraz ofertę pracy, co pozwoli Ci się zapoznać z angielskim słownictwem używanym wewnątrz firmy. Język angielski jest niezwykle bogaty, co pozwala firmom na używanie różnych nieoczywistych skrótów i zwrotów. Na przykład jedna firma może szukać u kandydatów “key behaviors” (kluczowych zachowań), drugą zaś mogą interesować “professional attitudes” (profesjonalne postawy). Profesjonalne przygotowanie na pewno zrobi dobre wrażenie na przyszłym pracodawcy.
  2. Czy jesteś zdenerwowany rozmową o pracę po angielsku? Nic dziwnego. Nawet jeśli dobrze władasz angielskim, nie jest on Twoim ojczystym językiem. Dlatego też warto przećwiczyć rozmowę kwalifikacyjną z native speakerem pod kątem pytań wymienionych tym artykule, a także tych związanych z Twoją profesją po angielsku. Jeśli chcesz się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku, napisz do nas. Oferujemy szybkie terminy, również w weekendy. Przygotuj się do rozmowy już dziś.

Chcesz się czuć pewnie na rozmowie o pracę po angielsku? Umów się na symulację rozmowy kwalifikacyjnej z native speakerem online lub w Warszawie.

  1. Otaczaj się angielskim. Czytaj branżowe artykuły po angielsku, obejrzyj film fabularny lub instruktażowy bez napisów. Jest to dobra metoda zapoznania się z językiem specyficznym dla Twojej specjalizacji.
  2. Przygotuj listę swoich sukcesów… a także popełnionych błędów. Jeśli chodzi o Twoje osiągnięcia – nic nie prezentuje się tak dobrze, jak liczby. Twój przyszły szef może też się chcieć dowiedzieć jakiego typu błędy popełniłeś oraz czego Cię one nauczyły. Przypomnij sobie, co napisałeś w Twoim liście motywacyjnym (tu zobacz, jak napisać list motywacyjny po angielsku) i CV na wypadek, gdyby rekruter dopytywał Cię o różne szczegóły Twojej aplikacji.
  3. Przygotuj pytania do pracodawcy. Kandydat zadający pytania pod koniec spotkania to w oczach rekrutera/przyszłego szefa osoba rzeczywiście zainteresowana pracą w danej firmie. Rozmowa o pracę po angielsku zakończona pytaniami ze strony kandydata wyróżnia się pozytywnie wśród innych rekrutacji.

Mamy nadzieję, że powyższe pytania rekrutacyjne po angielsku pomogą Ci w przygotowaniach i Twoja rozmowa rekrutacyjna po angielsku zakończy się sukcesem!

Zapisz się do newslettera

Nadaj tempa swojej karierze dzięki poradom i wskazówkom od ekspertów od języka angielskiego i rozwoju kariery zawodowej.

Aktualizowano 28.05.2019

Potrzebujesz umówić się symulację rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku? Musisz szybko przetłumaczyć/sprawdzić dokumenty rekrutacyjne po angielsku? Potrzebujesz innej pomocy w zakresie angielskiego? Napisz lub zadzwoń do nas.

Krótki czas oczekiwania - dostępne terminy nawet tego samego dnia. Możliwość zapisu między 8.00-21.00, także w weekendy i święta.